pilne  Od jutra (07.04) wysokomazowiecka policja rusza ze wzmożoną kontrolą przestrzegania zaleceń sanitarnych na terenie gminy Ciechanowiec.

Kontrolowane będą w szczególności miejsca, gdzie zwyczajowo gromadziły się osoby, zwłaszcza młodzież, a także zachowanie mieszkańców w rejonach sklepów - zwłaszcza w zakresie utrzymywania bezpiecznego odstępu 2 metrów od innej osoby oraz przestrzegania godzin (10.00 -12.00), wyznaczonych wyłącznie dla osób 65+ na robienie zakupów.

 

Służby bezwzględnie będą egzekwować obowiązujące przepisy z troską o zdrowie mieszkańców, sprawdzając, czy nasze przemieszczanie się rzeczywiście związane jest z ważnymi potrzebami życiowymi. Osoby poddane kwarantannie dalej będą kontrolowane bez zapowiedzi, nawet kilkukrotnie w ciągu doby.

 

Policjanci oprócz czuwania nad naszym bezpieczeństwem i wykonywaniem zadań mających na celu walkę z Covid-19 będą przypominać mieszkańcom o konieczności pozostania w domach i najważniejszych zasadach mających na celu ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

 

Burmistrz Ciechanowca
Eugeniusz Święcki