Powiat wysokomazowiecki w strefie żółtej - obostrzenia związane z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów i miast z obostrzeniami w kategoriach żółtej i czerwonej.

Od soboty, 3 października w powiecie wysokomazowieckim obowiązuje żółta strefa obostrzeń.

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni pod warunkiem nie zachowania 2 m odległości oraz w niektórych przestrzeniach zamkniętych nadal obowiązuje.

 

Policjanci ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy gminy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w miejscach przestrzeni publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju.

Główny Inspektor Sanitarny przygotował wytyczne przeciwepidemiczne dla funkcjonowania placów zabaw zlokalizowanych na otwartym powietrzu w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Celem wytycznych jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci korzystających z placów zabaw, jak również ich opiekunów poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zakończyliśmy akcję szycia maseczek. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, dzięki której mogliśmy lepiej zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych rodzin.

Serdecznie dziękuję nauczycielom, stowarzyszeniom, pracownikom poszczególnych jednostek oraz wszystkim osobom prywatnym.

2 czerwca Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki odebrał od Dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Białymstoku płk Piotra Kondraciuka 3 tysiące masek ochronnych.

Uszycie masek było możliwe dzięki akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach programu #Resort Sprawiedliwości Pomaga.

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.

Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego będą otwarte kina, teatry, siłownie i salony masażu. Możliwa jest także organizacja wesel do 150 osób.