Jedną z pierwszych instytucji zajmujących się upowszechnianiem kultury na terenie Ciechanowca była Świetlica Miejska prowadzona przez Towarzystwo Miłośników Ciechanowca, która mieściła się w pomieszczeniach na ulicy Mickiewicza, a następnie ul. Kościuszki. Po wybudowaniu w 1966 roku miejskiego Domu Kultury „Strażak” Świetlica przeszła pod zarząd Urzędu Miejskiego i rozpoczęła działalność jako Miejski Ośrodek Kultury. Po reformie administracyjnej w 1975 roku nazwę zmieniono na Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Do 1991 roku działał on w tej formule, potem zmienił ponownie nazwę na Miejski Ośrodek Kultury i przeprowadził się do budynku Kina „Meteor”. Kolejna reorganizacja nastąpiła w 2005 roku, kiedy nową siedzibą stał się budynek przy ulicy 11 Listopada 5a, a nazwa została zmieniona na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

W ramach statutowej działalności Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu jest głównym organizatorem miejskich imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych, wykonuje scenografie i dekoracje w czasie miejskich obchodów świąt narodowych, organizuje mecze ligowe drużyn piłkarskich, regaty kajakowe i amatorskie turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego, szachów, plażowej i halowej piłki siatkowej, konkursy plastyczne i wystawy twórczości.

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje zajęcia sportowe z siatkówki (dla dorosłych), piłki nożnej (4 grupy wiekowe - żaki, trampkarze starsi, juniorzy młodsi, seniorzy), szachów (2 grupy); zajęcia taneczne dla dzieci (2 grupy wiekowe) i dorosłych, w czasie których chętni poznają taniec towarzyski, jazzowy, modern oraz podstawy tańca klasycznego, hip-hopu i funky; warsztaty muzyczne w zakresie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych; zajęcia plastyczne dla dzieci (5 grup) i dorosłych (1 grupa)

 

W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu działają:

  • Świetlica Socjoterapeutyczna, w której prowadzone są zajęcia w formie gier i zabaw, edukacyjno-wyrównawcze, profilaktyczno-terapeutyczne, relaksacyjne i artystyczne
  • Klub Seniora „Chwilowo młodzi”, który nawiązał kontakty z innymi Klubami Seniora z powiatu wysokomazowieckiego, a także organizuje wycieczki, wieczorki i spotkania
  • Orkiestra Dęta COKiS, która występuje na wielu uroczystościach miejskich
  • Zespół Tańca Nowoczesnego to grupa młodzieży wykonująca różne style i układy taneczne
  • Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia, w której prowadzone są zajęcia z teorii muzyki oraz nauka gry na fortepianie, gitarze, saksofonie i akordeonie

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu prowadzi Punktu Informacji Turystycznej oraz zarządza Stadionem Miejskim i "Wyspą", gdzie znajduje się boisko do gry w plażową piłkę siatkową i plaża z kąpieliskiem.

 

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Mostowa 6
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 271 05 63
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
w niedziele i dni wolne - podczas organizowanych imprez
Poniedziałek - 9.00-20.00
Wtorek - 9.00-20.00
Środa - 9.00-20.00
Czwartek - 9.00-20.00
Piątek - 8.00-16.00

 

pobierz