Centrum przeznaczone jest dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 100) i świadczy usługi zamieszkiwania w ramach pobytu dziennego lub całodobowego.

 

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zlokalizowane zostało w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Kocach-Schabach. Jest to pierwsza tego typu placówka w gminie Ciechanowiec oraz czwarta w województwie podlaskim. Funkcjonująca od 1 lipca 2023 r. placówka Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kocach-Schabach przeznaczona jest dla 17 osób niepełnosprawnych, w tym 2 na pobyt całodobowy oraz 15 osób na pobyt dzienny.

 

W obiekcie o powierzchni ponad 535 metrów kwadratowych, który stanowią budynek dawnej szkoły podstawowej i budynek gospodarczy, znalazły się pokoje mieszkalne dla 17 podopiecznych wraz z łazienkami, salą rehabilitacji, gabinetem zabiegowym, salą zajęć, pomieszczeniami socjalnymi oraz salonem dla mieszkańców centrum. Kadra pracowników nzapewnia podopiecznym całodobową opiekę oraz tak ważne na co dzień wsparcie społeczne.

 

Kierownik Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego
Katarzyna Ewa Kaczyńska
tel. 533 225 171
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kocach-Schabach
Koce-Schaby 24
18-230 Ciechanowiec