Klub Senior+ w Ciechanowcu funkcjonuje zgodnie z postanowieniami Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr 191 Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. (M.P.2021.10).

 

045

 

Cel działania Klubu Senior+
Klub Senior+ w Ciechanowcu to miejsce spotkań mieszkańców gminy Ciechanowiec w wieku 60 lat i więcej, nieaktywnych zawodowo, którzy są zainteresowani różnymi formami aktywności i integracji. Uczestnictwo w zajęciach Klubu jest dobrowolne i bezpłatne. Celem Klubu jest rozpoznawanie potrzeb seniorów, rozwijanie zainteresowań, talentów i pasji uczestników poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni oraz zaspokajanie potrzeb towarzyskich i kulturalnych poprzez organizowanie uroczystości, spotkań, pogadanek, wycieczek, imprez kulturalnych itp. Głównym celem Klubu Senior+ w Ciechanowcu jest aktywizacja społeczna, integracja, włączanie Seniorów do społeczności lokalnej oraz organizacja wspólnego czasu wolnego.

 

W Klubie Senior+
Uczestnicy mają możliwość podtrzymywać więzy rodzinne oraz sąsiedzkie, co z kolei zapobiega odizolowaniu społecznemu tej grupy wiekowej. Aktywność seniorów gwarantuje kontrolę nad swoim życiem i nad decyzjami, które ich dotyczą. Społeczność lokalna zyskuje grupę ludzi chętnych do dzielenia się swoim czasem, pomocą i doświadczeniem.

 

Oferta Klubu Senior+
Klub zapewnia Seniorom m.in. organizację czasu wolnego, możliwość rozwoju pasji i zainteresowań, zajęcia edukacyjne i aktywizacyjne, organizację spotkan integracyjno-kulturalnych.

 

Uczestnictwo w Klubie Senior+
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Klubie Senior+ proszone są o wypełnienie Deklaracji uczestnictwa. Szczegółowe informacje dotyczące deklaracji oraz działalności Klubu Senior+ można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowcu ul. Mickiewicza 1 lub pod nr tel. 86 277 12 57.

 

Do pobrania

 
Klub Senior+ w Ciechanowcu
ul. 11 Listopada 5A
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 277 11 45 wew. 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.