Podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego

Ponad 40 podlaskich gmin w tym Gmina Ciechanowiec, zrealizuje projekty dzięki dotacji z tegorocznej edycji Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego Kreatywna wieś. W środę (9.06) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej umowy z przedstawicielami samorządów podpisał wicemarszałek Stanisław Derehajło.

To już czwarta edycja programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Dzięki dotacjom, w ciągu kilku lat mieszkańcy wsi w regionie zrealizowali kilkaset projektów.

 

W tegorocznej edycji programu złożono 70 projektów. Zakładany budżet pozwalał na dofinansowanie 42 z nich. Radni zadecydowali o zwiększeniu go o 185 tys. zł, dzięki temu dofinansowanie otrzyma więcej gmin - tych, które spełniły wymogi formalne i uzyskały najwięcej punktów w ramach oceny.

 

Gmina Ciechanowiec otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 999,50 zł na realizację zadania pod nazwą „Tradycja może być nowoczesna” realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich "Przybyszanki" . Umowę podpisal Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki.

 

Głównym celem Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego jest zintegrowanie społeczności wiejskiej, wykształcenie nowej koncepcji innowacyjnej wsi, aktywizacja społeczności lokalnych oraz upowszechnienie i promocja koncepcji Smart Village w przestrzeni wiejskiej.