Przy ulicy Uszyńskiej w Ciechanowcu powstanie 17 nowych punktów oświetleniowych, zmodernizowanych zostanie także 302 już istniejących.

Umowę na dofinansowanie tego przedsięwzięcia z funduszy europejskich podpisali 18 sierpnia wicemarszałek Stanisław Derehajło i członek zarządu Marek Malinowski. Dzięki przedsięwzięciu oświetlenie ulicy będzie w technologii LED.

 


Wymiana oświetlenia przyniesie wiele korzyści mieszkańcom. Jedną z nich będzie poprawa bezpieczeństwa na ulicach - podkreślał Marek Malinowski.

 

Montaż słupów oświetleniowych wraz z budową elektroenergetycznej sieci kablowej oraz modernizacja punktów świetlnych zaplanowana jest na III i IV kwartał tego roku.

 

Nowe oświetlenie będzie niskoemisyjne, bardzo energooszczędne. Tym samy będzie oddziaływało w pozytywny sposób na nasz klimat i przede wszystkim na portfele naszych gmin - powiedział Stanisław Derehajło.

 

Koszt inwestycji to 612 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 300 tys. zł. Projekt gminy Ciechanowiec został wybrany w konkursie Stowarzyszenia LGD „Brama na Podlasie”.

 

022

 

fot. Paulina Dulewicz/UMWP