130 tys. zł dotacji na zagospodarowanie terenów w sąsiedztwie plaży miejskiej

Blisko 130 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na zagospodarowanie terenów w sąsiedztwie plaży miejskiej na tzw. „wyspie”. Decyzję o wsparciu tego przedsięwzięcia zarząd województwa podjął w czwartek, 9 lutego.

Unijne pieniądze gmina Ciechanowiec przeznaczy na powiększenie istniejącej plaży o ponad 200 metrów. Teren zostanie wyrównany oraz posprzątany. Nawieziony zostanie dodatkowy piasek.

 

Następnym etapem prac będzie zagospodarowanie przestrzeni poprzez montaż urządzeń rekreacyjnych, do wykorzystywania przez dzieci i dorosłych m.in. drabinek do Street Workoutu czy placu zabaw w postaci statku. Na miejscu ustawione zostaną ławki oraz hamaki z trzcinowymi parasolami i żaglowymi osłonami przeciwsłonecznymi.

 

-Wszyscy chcemy korzystać z pięknych przestrzeni, komfortowo spędzać wolny czas. I takich przyjaznych dla ludzi miejsc w regionie będzie jeszcze więcej. W nowym programie regionalnym na lata 2021-2027 przewidziano znaczną pulę pieniędzy na rozwój i promowanie publicznych walorów - podkreślał wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

 

Jak zaznaczał, Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor turystyki, tego typu projekty znacznie podnoszą atrakcyjność miast.
- Cieszymy się, że samorządy biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej. Ten projekt rewitalizacji jest tego przykładem. Nowa plaża przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale także odwiedzających miejscowość turystów - mówił.

 

Zaplanowano również zamontowanie dyskretnej przebieralni, wykonanej z elementów drewnianych, wpisujących się w charakter zagospodarowania terenu. Projekt, który pochłonie w sumie blisko 160 tys. zł został złożony w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Brama na Podlasie”.

 

Źródło: https://podlaskie.eu/