Ponad półtora miliona złotych na budowę hali sportowej przy szkole podstawowej w Łempicach

5 września Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk rozstrzygnął drugi nabór do Programu Olimpia, czyli budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Gmina Ciechanowiec otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Łempicach” w wysokości 1 530 000 zł.

 

W ramach zadania zostanie wybudowane zadaszone boisko szkolne o wymiarach 9x20 m oraz łącznik budynku szkoły z halą i zaplecze sanitarno-szatniowe. Hala zostanie wyposażona w mobilną scenę oraz około 100 miejsc siedzących spełniających rolę trybun i 4 stanowiska strzeleckie.

 

Celem „Programu Olimpia - Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich” jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.