Gmina Ciechanowiec rozważa realizację projektu związanego z modernizacją oświetlenia ulicznego. Stare oprawy rtęciowe i sodowe zastąpione zostaną oprawami ze źródłem światła LED.

Podstawowym celem realizacji projektu jest taki dobór opraw oświetleniowych, by w sposób znaczący uległy poprawie warunki oświetleniowe na drogach gminnych. W konsekwencji wymiana systemu oświetlenia zakłada zmniejszenie wydatków związanych ze zużyciem prądu oraz konserwacji starego oświetlenia.

 

2 czerwca 2020 r. została przeprowadzona testowa wymiana oświetlenia wzdłuż ulicy Łomżyńskiej. Dzięki temu, mieszkańcy gminy mogą wypowiedzieć się w sprawie zasadności realizacji projektu, ocenić wydajność i barwę światła. Lampy zostały zamontowane na istniejących już wysięgnikach, które ustawione są pod kątem mniejszym do słupa montażowego niż 90 stopni. W tym przypadku, chodzi tylko o test barwy oświetlenia. Przy docelowym montażu lamp, umieszczone będą one na innych regulowanych uchwytach (wysięgnikach), przy stosowaniu których, lampa będzie ustawiona równolegle do powierzchni ulicy (największa wydajność świetlna).

 

W celu oceny, proszę o wypełnienie ankiety w formie elektronicznej:

Rozpocznij ankietę teraz!

 

lub wydrukowanie załączonego poniżej formularza i przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 czerwca 2020 r.

 

pobierz

Karta konsultacyjna dotycząca oświetlenia gminy

 

Realizacja projektu unowocześnienia systemu oświetlenia drogowego na terenie gminy przewiduje wymianę opraw na nowe energooszczędne we wszystkich miejscowościach na terenie gminy. Przedmiot zamówienia objąłby także bieżące utrzymanie urządzeń oświetleniowych zabudowanych w ramach realizacji modernizacji oświetlenia. Całe przedsięwzięcie zostanie sfinansowane ze środków pochodzących z oszczędności w stosunku do zużycia energii elektrycznej z analogicznego okresu rozliczeniowego z roku bez użycia opraw LED i optymalizatorów uwzględnieniem tych samych godzin pracy, w okresie 4 kolejnych lat.

 

Informacje zebrane od mieszkańców oraz opinia Rady Miejskiej zadecydują o podjęciu decyzji w zakresie zasadności realizacji projektu.

 

Burmistrz Ciechanowca
Eugeniusz Święcki