Historyczna chwila. Umowa na dofinansowanie budowy obwodnicy Ciechanowca podpisana.

We wtorek, 14 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu, wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski podpisali z wiceministrem infrastruktury Rafałem Weberem umowę na sfinansowanie budowy obwodnicy Ciechanowca.

Obwodnica ma mieć około 9 km długości. Będzie realizowana w ramach drogi wojewódzkiej Czyżew-Ciechanowiec-Siemiatycze. Inwestycja ma kosztować 124 mln zł.

 

W spotkaniu uczestniczyli: poseł Aleksandra Szczudło, senator Jacek Bogucki, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Łukasz Siekierko, radny wojewódzki Jerzy Leszczyński, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski, starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, wójt gminy Klukowo Piotr Uszyński, lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy.

 

Mieszkańcy Ciechanowca czekali na obwodnicę od lat. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jesteśmy bliżej chwili, w której kierowcy komfortowo i wygodnie ominą tę miejscowość, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie korzystać z dróg i chodników w mieście - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

 

Za realizację inwestycji odpowiada Zarząd Województwa Podlaskiego. Nowa droga będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów, ścieżki rowerowe i szerokie pobocza. Zostaną wybudowane trzy ronda, trzy przejścia mostowe m.in. na rzece Nurzec oraz siedem przepustów drogowych. Planowany termin oddania do użytkowania obwodnicy Ciechanowca to koniec 2025 roku.

 

Burmistrz Ciechanowca dziękuje wszystkim zaangażowanym za okazane wsparcie w staraniach o budowę obwodnicy naszego miasta, w szczególności Zarządowi Województwa Podlaskiego, na czele z Marszałkiem Arturem Kosickim oraz wszystkim parlamentarzystom za życzliwość oraz za poparcie realizacji tego zadania.

 

Inwestycja jest bardzo oczekiwana, bo będzie miała niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego miasta. Obwodnica nie tylko poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale będzie to milowy krok w rozwoju inwestycyjnym gminy. Będzie służyła rozwojowi ciechanowieckich przedsiębiorstw i biznesu, a także wyprowadzi ruch tranzytowy, który obecnie odbywa się przez centrum miasta.

 

 


fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu