Poradnia fizjoterapii w Ciechanowcu oficjalnie otwarta - koszt to blisko 200 tysięcy złotych

Oficjalnie oddano do użytku poradnię fizjoterapii w Ciechanowcu. Przystosowanie budynku i pomieszczeń do potrzeb pacjentów kosztowało blisko 200 tysięcy złotych.

W wyremontowanym i doposażonym budynku przy ulicy 11 listopada znajduje się gabinet hydroterapii, sala masażu leczniczego oraz kinezyterapii. Umożliwia to świadczenie usług medycznych z zakresu fizjoterapii ambulatoryjnej na rzecz pacjentów, których stan zdrowia nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

 

- Jesteśmy ewenementem w skali województwa podlaskiego, jeśli chodzi o powiaty, bo jest to trzecie miejsce, gdzie otwiera się rehabilitacja ambulatoryjna. Pomieszczenia przekazał i przygotował burmistrz Ciechanowca. Doposażył w niezbędny sprzęt o wartości blisko 100 tysięcy złotych - przyznała Bożena Grotowicz, dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem - Mamy kontrakt, specjalistów, którzy tu będą pracować. Myślę, że Ciechanowiec może się cieszyć z tego, że może korzystać z tej fachowej opieki.

 

Wyremontowano również przebieralnie dla pracowników, punkt recepcyjny, toalety, korytarze oraz podjazdy na zewnątrz budynku.

 

- Ciechanowiec od wielu lat zabiegał o ten punkt rehabilitacji ambulatoryjnej, który nigdy w tym miejscu nie był legalny. Teraz wychodzimy z podziemia i legalizujemy rehabilitację ambulatoryjną w Ciechanowcu. Jest to wielki dzień dla mieszkańców Ciechanowca. Wiem, że dużo osób będzie z tego chciał skorzystać. Jest to wyjątkowy moment - stwierdził Bogdan Zieliński, starosta powiatu wysokomazowieckiego.

 

Wyremontowanie i doposażenie pracowni fizjoterapii w Ciechanowcu kosztowało blisko 200 tysięcy złotych. Środki na realizację inwestycji pochodzą po równo z budżetu gminy Ciechanowiec oraz Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Punkt fizjoterapii w Ciechanowcu przyjmuje pacjentów od 3 października.

 

Rejestracja Pracowni czynna jest w godzinach 8.30 - 15.00. Wszelkie informacje dotyczące przyjęcia pacjentów do Pracowni udzielane są pod numerem tel. 515 649 109, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

źródło: wspolczesna.pl

 

fot. Kamil Rykaczewski / Starostwo Powiatowe