Kąpielisko nad zalewem w Ciechanowcu nabrało nowego blasku

Kąpielisko nad zalewem w Ciechanowcu nabrało nowego blasku, zakończyły się prace budowlane nad rozbudową terenu tzw. Wyspy.

Głównym zamierzeniem robót było stworzenie miejsca do rekreacji, w sąsiedztwie funkcjonującej plaży miejskiej na terenie niezagospodarowanym, tworząc miejsce do wypoczynku zarówno dla mieszkańców, jak i turystów przebywających na terenie naszej gminy.

 

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Brama na Podlasie” gmina Ciechanowiec otrzymała dofinansowanie w kwocie 128 639,31zł na zadanie „Budowa obiektów małej architektury w ramach rewitalizacji małej skali na terenie Miasta Ciechanowiec - zagospodarowanie terenu nad zalewem”.

 

Efektem realizacji zadania jest gruntownie przygotowana plaża z wysypanym świeżym piaskiem. Odpoczywający będą mogli skorzystać z urządzeń rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych. Na plaży pojawiły się drewniane leżaki, trzcinowe parasole, żaglowe osłony przeciwsłoneczne oraz hamaki. Zamontowano urządzenia placu zabaw: statek, huśtawka bocianie gniazdo i zestaw sprawnościowy do „street workout”. Na nowy sezon przygotowane zostało boisko sportowe do piłki siatkowej. Jest też przebieralnia wykonana z elementów drewnianych, wpisującą się w charakter zagospodarowania terenu.

 

Logotypy

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu