Gmina Ciechanowiec: Liderem EkoEfektywności Energetycznej w Rankingu EkoGmina

29 listopada, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odebrał certyfikat przyznany gminie Ciechanowiec za zajęcie Pierwszego Miejsca w kategorii Gmina EkoEfektywna Energetycznie w rankingu Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego EkoGmina.

Ranking EkoGmina koncentruje się na docenianiu wysiłków samorządów w zakresie efektywnego wykorzystania środków finansowych na projekty wpływające korzystnie na otoczenie naturalne.

 

Bazując na danych Urzędu Marszałkowskiego Województwo Podlaskie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, redakcje stworzyły zestawienie samorządów, które wyróżniają się na tle innych pod względem inwestycji proekologicznych na swoim terenie.

 

Ciechanowiec wyprzedził wiele innych samorządów, prezentując innowacyjne podejście do poprawy jakości środowiska i bezpieczeństwa ekologicznego w regionie podlaskim.

 

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach nie tylko za twarde inwestycje, jak oczyszczalnie ścieków, poprawę jakości wody czy pompy ciepła lub OZE, ale też rekultywację parków, stawów, plaż i innych obszarów służących wypoczynkowi i rekreacji.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu