Aplikacja mobilna Chatbot Kluk - zapytaj księdza Kluka o Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

W związku ze stanem epidemicznym w kraju Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu musiało zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i podjąć odpowiednie działania aby dotrzeć do turystów.Tak powstała aplikacja mobilna "Chatbot Kluk".

Aplikacja jest obsługiwana w messengerze. Bot cały czas się rozwija, ale już dziś zapraszamy do korzystania z niego. Żeby zacząć konwersację należy zeskanować QR kod z grafiki lub kliknąć w link https://m.me/muzeumrolnictwawciechanowcu

 

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka udało się pozyskać środki z programu NCK „Kultura w sieci” na stworzenie aplikacji mobilnej „Chatbot Kluk”. Program w oparciu o technologię przetwarzania języka naturalnego odpowiada na pytania dotyczące ciechanowieckiego muzeum. Za jego pośrednictwem goście mogą sprawdzić m in. godziny otwarcia instytucji, ceny biletów, dojazd, informacje o bieżących i nadchodzących wydarzeniach, zapoznać się z działalnością muzeum - poznać historię instytucji, dowiedzieć się o zakresie jej działalności, uzyskać informację o wystawach stałych bez wychodzenia z domu.

 

Poza wyżej wspomnianymi, aplikacja umożliwia dostęp do dwóch modułów. Pierwszy to „Zielnik” - przewodnik po ziołach, który umożliwia rozpoznawanie wybranych gatunków ziół, ich właściwości i zastosowania. Kolejny moduł to „Retrotechnika”, który daje turystom dostęp do największej w kraju kolekcji zabytkowych, sprawnych technicznie lokomobil parowych (11 sztuk) oraz ciągników (57 sztuk).

 

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

 

Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu

 

film   Film promocyjno - instruktażowy

 

082