„Melduję Tobie Polsko - Rotmistrz Pilecki” – przejmujący spektakl w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego

Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają w czwartek 23 września o godz. 18.00  na monodram „Melduję Tobie Polsko - Rotmistrz Pilecki” – przejmujący spektakl w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego.

Przedstawienie oparte jest na meldunku rotmistrza Pileckiego, po ucieczce z Auschwitz. To jest rdzeń. Natomiast jego końcówka, to rozmowa pożegnalna z żoną oraz katem Jackiem Różańskim. Wstęp wolny.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że w dniu 17 września 2021 r. o godz. 08.00 na terenie całego powiatu zostaną uruchomione syreny alarmowe dla upamiętnienia 82 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w §10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (DZ. U. 2013 poz. 96).

Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok informuje, że w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej na terenie działania Rejonu Energetycznego Bielsk Podlaski.

Dodatkowych informacji udziela: Centrum Dyspozytorskie Bielsk Podlaski tel. 85 740 53 34 (całodobowo) lub 991

Zmiana rachmistrza spisowego  Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na terenie Gminy Ciechanowiec

Na terenie całego kraju jest prowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To niezwykle ważne badanie statystyczne obejmujące całą populację mieszkańców Polski. Jest ono realizowane raz na 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Gminne Biuro Spisowe informuje, że nastąpiła zmiana rachmistrza spisowego na terenie Gminy Ciechanowiec. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest przeprowadzany przez czterech rachmistrzów spisowych.

Przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów wolno żyjących

W jesiennej akcji szczepień, celem skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, w terminie od 17 do 20 września 2021 r. na terenie województwa podlaskiego, zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką metodą zrzutów z samolotów.

Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki itp. z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.