Porządek obrad Sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu

54. Sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu odbędzie się 9 czerwca 2023 r. Początek obrad o godz. 13.00 w Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

W programie obrad m.in. przedstawienie wniosku Burmistrza Ciechanowca o nadanie tytułu „Honorowy Obywatel Ciechanowca” Pani Dorocie Łapiak - dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Trwa nabór wniosków w konkursie na wsparcie inicjatyw łokalnych

Jesteś osobą ambitną i lubisz działać społecznie? Mieszkasz w województwie podlaskim? W takim razie mamy znakomitą wiadomość! Już wkrótce rozpocznie się nabór na mikrodotacje, dzięki któremu zrealizujesz swoją inicjatywę.

Operatorzy projektu Podlaskie Lokalnie - Fundacja Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku zachęcają do składania wniosków mikrodotacyjnych w ramach Konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych.

Poznaj badania ankietowe realizowane przez Główny Urząd Statystyczny

Statystyka publiczna przez cały rok przeprowadza badania ankietowe w wylosowanych gospodarstwach domowych. Realizują je ankieterzy, będący pracownikami urzędów statystycznych, poprzez bezpośredni kontakt z respondentami lub telefonicznie.

Dane zebrane w badaniach są ważne dla każdego mieszkańca naszego Kraju, gdyż stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.

Ciechanowiec przeciwko przestępczości - piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych

Burmistrz Ciechanowca oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec zapraszają na „Ciechanowiec przeciwko przestępczości - piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych”.

Piknik odbędzie się 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 15.00 na placu przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu ul. 11 Listopada 5.

MOTOSERCE znów zabije w Ciechanowcu - charytatywna akcja zbiórki krwi

W niedzielę, 4 czerwca w Ciechanowcu odbędzie się charytatywna akcja zbiórki krwi "MOTOSERCE". Od godziny 10.00 na placu przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu ul. 11 Listopada 5 czekać będzie wiele atrakcji m.in. pokazy motocykli, Straży Pożarnej, a na scenie koncerty zespołów.

Przygotowane będą stoiska gastronomiczne, a na najmłodszych uczestników czekać będą dmuchańce.

 Przygotuj swoje magazyny na nowe żniwa i zdobądź dopłaty do swojego zboża

Wraz z nadejściem nowych żniw, rolnicy powinni zacząć myśleć o przygotowaniu swoich magazynów na nowe plony. Jednocześnie warto pamiętać o korzyściach, jakie można osiągnąć dzięki sprzedaży swojego zboża i uzyskaniu dopłat z budżetu państwa.

Na podstawie informacji przekazanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, można uzyskać dopłaty w wysokości 3025 zł do hektara pszenicy, kukurydzy, jęczmienia, pszenżyta, żyta, owsa, mieszanek zbożowych oraz gryki. Dodatkowo, rolnicy mogą liczyć na dopłatę do pozostałych zbóż, takich jak rzepak czy rzepik.