Poznaj badania ankietowe realizowane przez Główny Urząd Statystyczny

W wyniku realizowanych przez statystykę publiczną badań ankietowych uzyskujemy szereg informacji o mieszkańcach naszego województwa i ich warunkach życia.

Statystyka publiczna dba o rzetelne, obiektywne i systematyczne informowanie organów państwa i społeczeństwa o sytuacji ekonomicznej, demograficznej, społecznej oraz środowiska naturalnego.

Nieodpłatna pomoc prawną, poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez powiat wysokomazowiecki, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi - przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Porządek obrad Sesji Rady Miejskiej w Ciechanowcu

58. Sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu odbędzie się 6 października 2023 r. Początek obrad o godz. 11.00 w Sali Widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu.

W programie obrad przedstawienie wniosku Burmistrza Ciechanowca oraz podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Ciechanowca” Panu Jackowi Boguckiemu.

Muzeum Rolnictwa zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ na bezpłatne zwiedzanie

W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą”, zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaprasza wszystkie osoby w wieku 60+ na bezpłatne zwiedzanie, zarówno z przewodnikiem jak i w wersji spacerowej.

Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu w najbliższy weekend, od piątku 29 września do niedzieli 1 października.

Bezpłatne szkolenia dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych w Polsce

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego na bezpłatne szkolenia dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych w Polsce.

Podstawowym celem projektu jest rozpowszechnienie rzetelnych informacji na temat funkcjonowania biogazowni rolniczych, przedstawienie zasad ich działania, aspektów prawnych, procedur administracyjnych oraz kosztów i okresu zwrotu inwestycji, a także możliwych źródeł finansowania tych instalacji.

Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok informuje, że w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej na terenie działania Rejonu Energetycznego Bielsk Podlaski.

Dodatkowych informacji udziela: Centrum Dyspozytorskie Bielsk Podlaski tel. 85 740 53 34 (całodobowo) lub 991