Noc Bibliotek - VI edycja ogólnopolskiej akcji święta bibliotek i czytania

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Odbędzie się ona w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania - ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

 

Plan akcji:

  • 11.00 - literacka gra terenowa - spotkanie z Kołem Przyjaciół Biblioteki działającym przy Szkole Podstawowej pod opieką Krystyny Łochnickiej
  • 15. 00 - animacje z udziałem Anny Czartoszewskiej. Wręczenie dyplomów dla najmłodszych czytelników w ramach projektu „Mała książka - Wielki Człowiek”
  • 18.00 - spektakl „INNA” – grupa teatralna BaWiMo - wstęp wolny.

 

Drzewo cytatów

Już od poniedziałku 5 października w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu powstanie drzewo.
Prosimy Państwa o podanie swoich ulubionych cytatów z książek lub powiedzeń związanych z czytaniem, biblioteką (np. na facebooku Biblioteki, poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście). Na czas trwania Nocy Bibliotek zawisną one na naszym drzewie, a następnie ozdobią regały z książkami w wypożyczalni dla dorosłych. Aktywnych uczestników nagrodzimy drobnymi upominkami, a najciekawszy zostanie wyróżniony (przy cytacie prosimy o podanie nr telefonu lub inne dane do kontaktu). Zachęcamy do udziału w akcji. Rozstrzygnięcie nastąpi 10 października.

 

* Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego w związku z pandemią Covid-19 - obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.