Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu uruchomiła dwie nowe usługi: Książka na telefon i Książka z dostawa do domu.

Usługi będą dostępne w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Mostowej 8. Filie w Winnie-Poświętnej i Pobikrach pozostają zamknięte do odwołania.

 

Książka na telefon

Aby skorzystać z usługi Książka na telefon należy złożyć zamówienie na wybraną publikację poprzez:

Bibliotekarz, po skompletowaniu zamówienia czytelnika, umawia telefonicznie termin odbioru na konkretny dzień i godzinę.

Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi książkami. O umówionej godzinie można odebrać zamówione książki (bibliotekarz zostawia paczkę na stoliku w wejściu do biblioteki). Można tam tez zwrócić przeczytane książki, odkładając je do skrzyni z napisem ZWROT.

Jeśli nie uda się odebrać przesyłki, należy telefonicznie ustalić nowy termin. Będzie to termin ostateczny. Godziny, w których można złożyć zamówienie i odebrać książki: ul. Mostowa 8 od poniedziałku do piątku 8.00 - 16.00. Usługa „Książka na telefon” obowiązuje do momentu ponownego otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej dla czytelników.

 

Książka z dostawą do domu

Z myślą o osobach starszych, niepełnosprawych lub przebywających na kwarantannie istnieje możliwość dostarczenia książki pod wskazany adres. Zamówienia będą zbierane od poniedziałku do piątku, a dostarczane jeden dzień w tygodniu - w czwartek. Usługa obowiązuje na terenie Ciechanowca.

 

Książka na telefon i Książka z dostawa do domu to nowe inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej