Zaproszenie do udziału w Konsultacjach Strategii RP na rzecz młodego pokolenia

5 października odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa podlaskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Zapisy przyjmowane będą do 4 października (poniedziałek) do godziny 12:00.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w Konsultacjach Strategii RP na rzecz młodego pokolenia. To właśnie młode pokolenie ma największą siłę oraz motywację do kreowania rzeczywistości. Nie można myśleć o przyszłości państwa polskiego bez wsłuchiwania się w głos młodych ludzi by wprowadzać w życie rozwiązania odpowiadające potrzebom młodego pokolenia Polaków.

Pierwszy raz w historii polska młodzież może aktywnie uczestniczyć w powstaniu dokumentu rządowego kształtującego ich przyszłość. Wydarzenie to będzie skupiać  uczniów, studentów, działaczy organizacji młodzieżowych oraz naukowców.  W ramach konsultacji poruszone zostaną takie tematy jak: edukacja i szkolnictwo wyższe; rynek pracy, przedsiębiorczość; społeczeństwo obywatelskie i kultura; polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa; zdrowie i sport; ekologia i klimat.

Poprzez organizację Wojewódzkich Konsultacji Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia chcielibyśmy zaprosić środowiska młodzieżowe do współtworzenia dokumentu rządowego o znaczeniu strategicznym. W związku z powyższym pragniemy zaprosić Państwa do rejestracji na wydarzenie.

Wypracowana Strategia RP na Rzecz Młodego Pokolenia stanie się podstawą dla tworzenia programów rządowych, które będą uwzględniać postulaty młodego pokolenia Polek i Polaków.

Konsultacje dla województwa podlaskiego odbędą się 5 października br. o godzinie 17:00 za pośrednictwem platformy do wideokonferencji. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się w poniższym linku: https://strategiadlamlodych9.webankieta.pl/

Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (4.10.2021) do godziny 12:00. Potwierdzeniem udziału będzie przesłany link do wydarzenia wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi konsultacji.

Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/

Z wyrazami szacunku

Piotr Mazurek

Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej

Sekretarz Stanu w KPRM