Pomoc dla dziecka chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Filip Nowacki prosi o wsparcie.

Mały Filip pochodzi z Łomży, ma tylko czternaście miesięcy i potrzebuje pomocy od ludzi dobrej woli. U chłopca na początku listopada potwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To straszna choroba, która każdego dnia odbiera mu siły i szansę na samodzielne życie.

Rodzice muszą w bardzo krótkim czasie uzbierać kolosalną kwotę ponad 9 mln złotych. Każda pomoc polegająca na rozpowszechnieniu tej akcji charytatywnej może przyczynić się do uratowania życia tego dziecka.

 

25 sierpnia 2020 roku w 36 tygodniu ciąży na świat przyszły bliźniaki – Filipek i Kubuś. Kubuś już na samym starcie był silniejszy – otrzymał 10 punktów w skali Apgar, podczas gdy Filipek zaledwie 5. Chłopcy byli rehabilitowani, rozwijali się dobrze, ale gołym okiem było widać, że Kubuś jest silniejszy. Pierwszy zaczął siadać i raczkować. Kiedy chłopcy skończyli roczek, różnica zaczęła się jednak pogłębiać. W 13. miesiącu życia Kubuś już stał i powoli zaczynał stawiać pierwsze kroczki. Filipek natomiast zatrzymał się na etapie raczkowania.

Fakt, że chłopcy są wcześniakami, uśpił naszą czujność. Nikt nawet nie podejrzewał, że u Filipka może się coś dziać, że to nie skutki wcześniactwa, a podstępna i bezwzględna choroba, która rozwija się w organizmie naszego małego synka... - piszą rodzice dziecka.

 

Zachęcamy także do zbierania zakrętek, które można oddawać do „serca” znajdującego się przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Nakrętki zostaną przekazane na rzecz pomocy Filipkowi.

 

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/filip-nowacki

Link do licytacji na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/299979461279639

 

169