Od 15 marca można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe PROW. W Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu można skorzystać z pomocy pracownika w wypełnianiu wniosków obszarowych w 2022 r. Umawiać się należy telefonicznie nr tel. 86 277 11 45 w godzinach pracy urzędu.

Rolnicy chcący skorzystać z bezpłatnej pomocy proszeni są o zabranie ze sobą wniosku w wersji papierowej lub numeru gospodarstwa, a także loginu i hasła niezbędnego do zalogowania się do aplikacji eWniosekPlus.

 

Osoby składające wniosek po raz pierwszy przez aplikację eWniosekPlus lub te które nie pamiętają hasła powinny zabrać ze sobą numer konta bankowego (osiem ostatnich cyfr) oraz kwotę ostatniej wpłaty jaka wpłynęła z tytułu dopłat bezpośrednich na konto w 2021 roku. W roku 2022 nie ma możliwości złożenia uproszczonego oświadczenia zastępującego wniosek o przyznanie płatności.

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca rolników do składania wniosków o przyznanie płatności za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.