Ogólnopolski konkurs edukacyjny z nagrodami "Podziel się historią"

Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych oraz rodziny z dziećmi w wieku 3-9 do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Podziel się historią".

Konkurs jest realizowany w ramach zadania publicznego "Niepodległość na 104" finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o historii Polski, symbolach narodowych i ważnych postaciach.

 

Zadanie konkursowe

 • Placówki edukacyjne: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film powinien zostać zrealizowany na terenie placówki edukacyjnej lub w miejscu nawiązującym do tematu przewodniego konkursu. Do udziału w filmie można zaprosić rodziców.
 • Rodziny z dziećmi: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, dorosłe osoby zaproszone do udziału w filmie) przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film może zostać nagrany podczas wspólnej nauki, oglądania filmów historycznych, przeglądania książek czy np. podczas spaceru do miejsc pamięci.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń i filmów konkursowych: 9 grudnia 2022 r.

 

Nagrody
Kategoria: placówki edukacyjne

 • 1 miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 4 000 zł
 • 2 miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 2 000 zł
 • 3 miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 1 500 zł

Placówki edukacyjne będą miały możliwość wskazania niezbędnych pomocy edukacyjnych, które zostaną zakupione i przekazane w ramach nagrody. W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: duża flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowe breloki.

 

Kategoria: rodziny z dziećmi

 • 1 miejsce: Laptop ASUS X515EA-BQ1225W i3-1115G4/8GB/512/Win11S
 • 2 miejsce: Konsola NINTENDO Switch + Joy-Con czerwono-niebieski (nowa wersja v2)
 • 3 miejsce: zestaw Smartband XIAOMI Mi Band 7 Czarny, Słuchawki wokółuszne HyperX Cloud II Headset, LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V 92176

W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: mała flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowy brelok.

 

Udział w konkursie w 4 krokach

 • Zapoznaj się z regulaminem oraz wypełnij właściwy formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: niepodlegla104.pl
 • Przygotuj film konkursowy.
 • Przygotowany film zgłoszeniowy prześlij na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nośniku cyfrowym na adres Centrum Rozwoju Lokalnego.
 • To wszystko. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu.

 

Przydatne linki
Strona internetowa konkursu: niepodlegla104.pl
Szczegółowe informacje o konkursie: https://niepodlegla104.pl/o-konkursie/
Regulamin konkursu: http://niepodlegla104.pl/wp-content/uploads/2022/11/Regulamin-konkursu-Podziel-sie-historia.pdf
Formularz zgłoszeniowy dla placówek edukacyjnych: https://forms.gle/5372P1tRpfeek72ZA
Formularz zgłoszeniowy dla rodzin z dziećmi: https://forms.gle/pPDAcJ5jjRMid8qb8

 

Ogólnopolski konkurs edukacyjny z nagrodami "Podziel się historią"