Burmistrz Ciechanowca oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zapraszają na wyjątkowe wydarzenie kulturalne.

W niedzielę, 7 maja o godzinie 15.00 sala widowiskowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu ul. Mostowa 8, stanie się miejscem przedstawienia spektaklu na motywach pierwszej polskiej opery narodowej Wojciecha Bogusławskiego "Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale".

 

Wystawienie tej niezwykłej sztuki to efekt współpracy grupy teatralnej i chóru Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Spektakl został przygotowany przez Jolantę Drewnowską-Koziarską, odpowiedzialną za scenariusz i reżyserię i Monikę Ilczuk, która współpracowała w realizacji od strony muzycznej.

 

Wydarzenie ma szczególną oprawę, gdyż odbywa się w ramach obchodów 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. To doskonała okazja, aby oddać hołd polskiej historii i kulturze, a także spędzić czas w gronie najbliższych, delektując się wyjątkowym przedstawieniem.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego świętowania tej ważnej rocznicy.

 

Zaproszenie na spektakl na motywach pierwszej polskiej opery narodowej "Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale"