3 sierpnia o godz. 12.30 na parkingu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbędzie się powitanie zespołów występujących na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania” oraz oficjalne otwarcie festiwalu.
 
Główny koncert w Ciechanowcu zaplanowany jest na sobotę, 5 sierpnia o godz. 17:00 na parkingu przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.
 

Na scenie wystąpią zespoły z: Chile, Kostaryki, Włoch, Słowacji i Polski. Koncert poprzedzi taneczny korowód ulicami Ciechanowca, który wyruszy o godz. 16.45 spod budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy 11 Listopada.

 

Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych. Poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, a przede wszystkim promocja tradycji, folkloru i piękna Podlasia. „Podlaskie spotkania” są miejscem wspólnej zabawy, w czasie której dzieci, młodzież i dorośli zapoznają się z bogactwem kultury i tradycji ludowej naszego regionu oraz krajów z różnych stron świata, uczą się tolerancji i szacunku w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów.

  

Muzyka, śpiew i taniec - XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”