Spotkanie informacyjne projektu Podlaskie Lokalnie 25 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem

Jesteś mieszkańcem województwa podlaskiego? Chciałbyś działać społecznie, ale nie masz środków na realizację swoich inicjatyw? Masz szansę je pozyskać.

Operatorzy projektu Podlaskie Lokalnie - Fundacja Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku zachęcają do składania wniosków mikrodotacyjnych w ramach Konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych.

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, podczas którego przedstawiciele Operatorów opowiedzą o założeniach projektu, przybliżą zasady aplikowania o środki oraz odpowiedzą na pytania uczestników. Odbędzie się ono w piątek 25 sierpnia o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem ul. Ludowa 15a, sala 47.

 

W trakcie trwania konkursu podlaskie młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą uzyskać mikrodotację w wysokości do 5 000 zł na wsparcie lokalnej inicjatywy. Podmiotami uprawnionymi do wnioskowania o mikrodotacje są zarówno podlaskie organizacje społeczne, lecz także grupy nieformalne, w skład których wchodzą mieszkańcy województwa podlaskiego.

 

„Podlaskie Lokalnie” to uruchomiony w 2018 roku projekt Fundacji, który ma na celu rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wspieranie oddolnych inicjatyw społecznych oraz wzmacnianie wspólnot lokalnych. Aby to osiągnąć, Operatorzy planują zorganizowanie ośmiu konkursów regrantingowych do końca 2023 roku w łącznej kwocie ok. 1 200 000 zł.

 

Wniosek należy złożyć w formie on-line przy pomocy Generatora Wniosków dostępnego na stronie www.podlaskielokalnie.pl. Nabór na drugi konkurs w 2023 r. trwa do 30 sierpnia 2023 roku do godziny 23.59. 17 sierpnia o godz. 17:00 zostanie przeprowadzone szkolenie online, gdzie będzie można zobaczyć, jak poprawnie skonstruować wniosek. Na szkolenie można wejść za pomocą poniższego linku:

 

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej projektu oraz jego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/PodlaskieLokalnieMikrogranty żeby być na bieżąco z informacjami na jego temat. Zapraszamy także do obejrzenia spotu promocyjnego Podlaskie Lokalnie, który przygotowaliśmy razem z realizatorami inicjatyw lokalnych w 2022 roku Spot promocyjny Podlaskie Lokalnie 2022 - YouTube w którym przedstawiamy jaka jest idea projektu.

 

Projekt Podlaskie Lokalnie dofinansowano przez NIW-CRSO w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Trwa nabór wniosków mikrodotacyjnych w konkursie na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych