Festiwal Podlaskie z klocków - jedyne takie wydarzenie w Województwie Podlaskim

16-17 września w Drohiczynie nad Bugiem odbędzie się „I. Festiwal - Podlaskie z klocków”. Odbędzie się on w Hali Sportowej przy ul. Warszawskiej 51 w Drohiczynie.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy którzy lubią zabawę klockami - nie zależnie od wieku.

 

Podlaskie z Klocków - to jedyne takie wydarzenie w Województwie Podlaskim i na taką skalę zostanie zorganizowane po raz pierwszy, ale ma swoje podłoże w 2014 roku kiedy to Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zorganizował cztery edukacyjne festiwale klocków w szkołach na terenie Powiatu Siemiatyckiego, a w 2021 i 2023 roku na Sali MGOK w Drohiczynie Wystawę Budowli z Klocków Lego którą obejrzało ponad 9 000 osób.

 

Głównym celem Festiwalu jest edukacja przez zabawę. Od lat klocki drewniane, plastikowe, kolorowe o różnych kształtach stosowane są w różnych placówkach edukacyjnych jako materiał służący do nauki - kolorów, sensoryki, wyobraźni przestrzennej czy konstruowania. A zajęcia z robotyki (z użyciem klocków konstrukcyjnych - np. Lego Education) w wielu placówkach edukacyjnych wykorzystywane są do nauki robotyki, automatyki, programowania i techniki.

 

Podczas festiwalu zorganizowanych zostanie kilkanaście różnych stref budowania z różnych klocków (m.in. konstruktorzy maszyn, walki robotów, ściana do pisania z klocków, budowa pojazdów, konstrukcje przestrzenne i inne). Oprócz różnych stref budowania, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki oraz spotkać się z Finalistami Telewizyjnego Programu Polskiej edycji Lego Master - Łukasz Górecki, Kasia i Daniel oraz podlaski finalista - Łukasz Więcek. Swoją obecność potwierdził również Maciej z kanału Maciek i Klocki - budowniczy pasjonat oraz największy polskojęzyczny recenzent klocków konstrukcyjnych na YouTube.

 

Partnerem strategicznym Festiwalu jest Województwo Podlaskie.

 

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.podlaskiezklockow.pl

 

Organizator
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie

 

Festiwal Podlaskie z klocków - jedyne takie wydarzenie w Województwie Podlaskim