Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński i Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka zapraszają uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w XII Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.

Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy uczniów na temat najnowszej historii Polski, kształtowanie świadomości historycznej i umacnianie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz inspirowanie jej do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych w celu zrozumienia wydarzeń i zachodzących procesów historycznych..

 

Konkurs jest jednoetapowy i odbywa się jedynie na szczeblu wojewódzkim. Zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

  • klasy VI-VIII szkół podstawowych
  • szkoły ponadpodstawowe

 

W przypadku zainteresowania Konkursem młodszych uczniów szkół podstawowych z klas I-III jego Organizator może ustanowić odrębną kategorię Konkursu i określić jej formę.

 

Prace konkursowe należy przesyłać do dnia 10 kwietnia 2024 r. na adres: Sekretariat Konkursu. Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego ul. Warszawska 13, 15-062 Białystok lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

pobierz