Projekt "Wakacje z wojskiem"- trzy turnusy szkoleń młodych ochotników w całej Polsce

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”.

Zaplanowano trzy turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. 6 tys. zł za każdy pełny miesiąc.

 

Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat - szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej a także unikalne doświadczenie zawodowe i życiowe.

 

W trakcie szkolenia realizowane jest strzelanie, przetrwanie w terenie, walka wręcz, taktyka wojskowa, szkolenia na pojazdach wojskowych, itd. Dodatkowo, każdy ochotnik po takim szkoleniu będzie miał szansę na dłużej związać się z Wojskiem Polskim – jako żołnierz aktywnej rezerwy albo terytorials w WOT lub żołnierz zawodowy, czy też podchorąży akademii wojskowej.

 

Oferta „Wakacje z wojskiem” to 70 lokalizacji w całym kraju, w tym w województwie podlaskim: 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku, 14 Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach, 18 Pułk Logistyczny w Łomży. Można wybrać odpowiednią dla siebie jednostkę wojskową - czy to pod kątem odległości, terminu, czy charakteru służby. Będzie można się sprawdzić m .in. jako żołnierz wojsk lądowych - piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec i wiele innych. Dla każdego wojskowi rekruterzy znajdą pasujący model służby.

 

Zaplanowaliśmy trzy turnusy po 27 dni każdy: 10.06-6.07, 15.07-10.08, 19.08-14.09.

 

Projekt jest jednym z trzech projektów w serii „…z wojskiem”. Oprócz niego trwają jeszcze:
„Edukacja z wojskiem”, w którym nasi żołnierze szkolą z obszaru bezpieczeństwa dzieci i młodzież,
5-ta edycja „Trenuj z wojskiem”, gdzie co sobotę, do połowy lipca, zapraszamy wszystkich chętnych do jednostek wojskowych na szkolenie wojskowe.


Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na Wakacje z wojskiem - WCR Bielsk Podlaski, aby znaleźć więcej informacji lub portal: https://www.zostanzolnierzem.pl/ aby bezpośrednio zapisać się.

  • zadzwonić do: WCR Bielsk Podlaski tel. 261 398 072, 261 398 065 lub na ogólną infolinię 800 180 110
  • przyjść do naszej siedziby: Bielsk Podlaski ul. Dubiażyńska 2
  • zgłosić się do każdego Mobilnego Punktu Rekrutacyjnego wystawianego przez nas na wielu uroczystościach oraz imprezach masowych

 

Wojskowe Centrum Rekrutacji
Bielsk Podlaski


Projekt "Wakacje z wojskiem"- trzy turnusy szkoleń młodych ochotników w całej Polsce