Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi.

Krew będzie można oddawać 11 czerwca (wtorek) w godzinach 9.00-13.00 w ambulansie na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu. Można będzie zapisać się do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku.

ck

Kto może oddać krew?
Osoby od 18. do 65. roku życia:

  • które ważą co najmniej 50 kilogramów
  • u których w ciągu ostatnich 4 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, akupunktury o ile nie została wykonana przez wykwalifikowaną osobę przy użyciu jałowych jednorazowych igieł
  • które w ciągu ostatnich 4 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii)
  • które w ciągu ostatnich 4 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

 

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym:

  • nie mieć objawów przeziębienia
  • nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym osobę kwalifikującą).

 

Przed przyjściem do Centrum Krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi 

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Białymstoku