Obowiązek zasłaniania nosa i ust nadal obowiązuje. W otwartej przestrzeni nie musimy zasłaniać nosa i ust pod warunkiem zachowania 2 m odległości od siebie.

Policjanci ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy gminy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w miejscach przestrzeni publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju.

 

Od 30 maja br. nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni ale tylko pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od innych. Maseczki są jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy instytucjach publicznych.

 

W ostatnim czasie służby sanitarne przekazują informacje o rosnącej liczbie zachorowań na COVID-19. Są sygnały, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający naszą gminę, nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowują minimalnego dystansu społecznego. Osoby, które nie zastosują tych zasad albo nie będą reagować na zalecenia służb i administratorów, narażają się na odpowiedzialność karną.