Wizyta delegacji gminy Ciechanowiec w gminie Czarnia - poznanie organizacji i funkcjonowania Centrum Usług Społecznych

W dniach 4 i 5 grudnia delegacja gminy Ciechanowiec przebywała z wizytą studyjną w gminie Czarnia. Jest to gmina wiejska położona w województwie mazowieckim, w powiecie ostrołęckim, na terenie Kurpi Zielonych.

Głównym celem wizyty było poznanie organizacji i funkcjonowania Centrum Usług Społecznych w Gminie Czarnia, jego struktury organizacyjnej, zadań oraz procesów zarządzania.

Akademia Pana Kleksa - niezwykłe spotkanie  pełne niezwykłych przygód, muzyki i barwnych postaci

Burmistrz Ciechanowca zaprasza do magicznego świata Pana Kleksa, pełnego niezwykłych przygód, fantazji, muzyki i barwnych postaci.

Musical Akademia Pana Kleksa, 10 grudnia (niedziela) początek o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu ul. Mostowa 8.

Ciechanowieckie Mikołajki z świąteczną przygodą w świecie książek

Burmistrz Ciechanowca zaprasza na ciechanowieckie Mikołajki. Będzie to doskonała okazja, żeby napisać list do samego Świętego Mikołaja.

Dołączcie do świątecznej przygody w świecie książek - 6 grudnia godz. 14.00-18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu ul. Mostowa 8.

Harmonogram odbioru nieczystości i zbiórki selektywnej dla wybranych ulic z terenu miasta w grudniu, w związku ze świętami

Harmonogram odbioru nieczystości stałych i zbiórki selektywnej dla wybranych ulic z terenu miasta Ciechanowiec w miesiącu grudniu 2023 r. w związku ze świętami.

W grudniu, odpady komunalne z ulic Łomżyńska i Sienkiewicza będą odbierane zgodnie z harmonogramem w godzinach popołudniowych..

W Ciechanowcu znów zagrają ligawki - przed nami 42. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

Już w najbliższy weekend w Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu odbędzie się 42. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego. Zagrają ligawki, bazuny, trombity, rogi i inne instrumenty pasterskie.

Konkurs odbędzie się w dniach 2 i 3 grudnia. Pierwszego dnia, 2 grudnia odbędą się przesłuchania uczestników w poszczególnych kategoriach oraz koncerty zespołów z kraju i zagranicy. Drugiego dnia, 3 grudnia organizatorzy zapraszają na podsumowanie Konkursu, ogłoszenie wyników i koncert galowy.

Wielka energia i wyśmienite humory - rozpoczęcie sezonu morsowania nad ciechanowieckim zalewem

W Ciechanowcu nad zalewem, 26 listopada odbyła się oficjalna inauguracja sezonu morsowego 2023/2024. Morsowanie, choć kojarzy się głównie z hartem ducha i ciała w zimnej wodzie, w Ciechanowcu nabrało barwnego charakteru wielkiej zabawy.

Ponad 200 miłośników zimowych kąpieli z Białegostoku, Augustowa, Ełku, Siedlec, Zambrowa, Bielska Podlaskiego, Wysokiego Mazowieckiego, Grajewa, Łochowa, Siemiatycz, Brańska, Szepietowa, Czyżewa, Kosianki, Hodyszewa i Ciechanowca zebrało się, by wspólnie dokonać otwarcia sezonu morsowego.