Cała Polska strefą czerwoną w związku z sytuacją epidemiczną - kolejne zasady bezpieczeństwa

Od soboty, 24 października cała Polska będzie w strefie czerwonej w związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną

Wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz życia społecznego.

Bezpłatna sieci Wi-Fi na terenie Ciechanowca w ramach inicjatywy WiFi4EU

Burmistrz Ciechanowca w wyniku rozstrzygnięcia zapytania ofertowego 20 października podpisał umowę na realizację rzeczową inwestycji w ramach inicjatywy WiFi4EU.

Umowa dotyczy uruchomienia bezpłatnej sieci Wi-Fi, która swoim zasięgiem ma objąć rynek w centrum miasta, teren wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz zalewu od strony stadionu.

W Podlaskiem ruszyły mobilne punkty pobrań wymazów na obecność koronawirusa

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? Dwunastego dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań. Zgodnie z nową jesienną strategią walki z koronawirusem, podlaski oddział NFZ organizuje więcej miejsc, w których będzie można wykonać bezpłatny test na COVID-19.

W Podlaskiem obecnie są 23 punkty pobrań wymazów na obecność koronawirusa, a w ciągu najbliższych dni ma być ich jeszcze więcej. Z uwagi na coraz większą liczbę zakażeń obecnie działające miejsca pobrań już wydłużyły godziny funkcjonowania.

Apel Burmistrza Ciechanowca o przestrzeganie zasad obowiązkowej kwarantanny

W związku z licznymi zgłoszeniami, które docierają do Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, dotyczącymi rzekomego nieprzestrzegania zasad kwarantanny przez osoby ją objęte, apeluję o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Pamiętajmy, że nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

Zdalna forma kontaktu z Urzędami Skarbowymi oraz umówienie wizyty online w urzędzie

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z urzędami skarbowymi.

W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, podatnicy będą obsługiwani w urzędach skarbowych po umówieniu wizyty na stronie wizyta.podatki.gov.pl