Dotacja na realizację zadania w ramach programu „Opieka wytchnieniowa”

Gmina Ciechanowiec znalazła się wśród 10 jednostek samorządowych województwa podlaskiego, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu „Opieka wytchnieniowa” edycja 2021.

Wojewoda Podlaski, 8 kwietnia podpisał umowy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyznania środków. Działania związane z realizacją Programu będzie podejmował Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu. Na realizację zadania Gmina otrzymała 21 930 zł.

Wypełnij ankietę i miej wpływ na działania kulturalne w Twojej gminie

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu realizuje zadanie „Ciechanowiecka Akcja Kulturalna” w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021 ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Zadanie składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to diagnoza potrzeb, potencjału i możliwości kulturotwórczych społeczności lokalnej w oparciu o którą zostanie ogłoszony konkurs na pomysły kulturalne mieszkańców. Druga część zadania to realizacja od trzech do siedmiu inicjatyw kulturalnych mieszkańców, które zwyciężą w konkursie.

Ciechanowiec gotowy na Wielkanoc - świąteczne pisanki stanęły w centrum miasta

W centrum Ciechanowca czuć już ducha Świąt Wielkanocnych. Na rynku stanęło 8 ogromnych, 2-metrowych pisanek.

Świąteczna aranżacja rynku, której pomysłodawcą jest Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, stanowi powiew nowości wizerunkowej naszego miasta, przykuwający uwagę nie tylko mieszkańców, ale także przejezdnych.

Liczymy się dla Polski - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. To niezwykle ważne badanie statystyczne obejmujące całą populację mieszkańców Polski. Jest ono realizowane raz na 10 lat.

Obowiązkiem spisowym będą objęte: osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

W Muzeum Rolnictwa rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

W Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu zakończyła się 23. edycja Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. O tytuł tej najpiękniejszej walczyło ponad 240 palm. Spośród nich pierwszą nagrodę uzyskały 24 palmy.

Komisja Konkursowa oceniła palmy wielkanocne, które wpłynęły na XXIII Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowany przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.