Noc Świętojańska - koncerty, konkursy i zabawy, atrakcje dla dzieci, puszczanie wianków

Burmistrz Ciechanowca zaprasza na Noc Świętojańską. Impreza odbędzie się 25 czerwca 2023 r. od godz. 15.00 na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji m.in. koncerty, konkursy i zabawy, warsztaty z robienia wianków, atrakcje dla dzieci, stoiska handlowe i gastronomiczne, puszczanie wianków na wodę i pokaz fajerwerków.

Ponad 24 litry krwi zebrano w Ciechanowcu podczas akcji Motoserce

4 czerwca w Ciechanowcu odbyła się akcja „Motoserce”. Wydarzeniu towarzyszył piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz zawody spławikowe. Już od godziny 10.00 na placu przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu pojawili się motocykliści oraz mieszkańcy.

Celem akcji była promocja krwiodawstwa i zbiórka krwi. W specjalnie podstawionym krwiobusie oraz punkcie mobilnym zorganizowanym w sali gimnastycznej ten cenny surowiec oddało 72 osoby, dzięki którym łącznie zebrano 32,4 litra. To 10 litrów więcej, niż udało się zebrać w ubiegłym roku.

Prawie 24 tys. zł rządowego wsparcia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ciechanowcu

W 5 czerwca, na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia umów na dofinansowanie organizacji wypoczynku Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym funkcjonującym przy OSP na terenie woj. podlaskiego.

Podlaski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Sebastian Zdanowicz wspólnie z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim wręczyli 23 umowy dofinansowania 31 przedsięwzięć dla 10 powiatów woj. podlaskiego, w tym 23 800 zł dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Ciechanowcu. Młodym adeptom pożarnictwa towarzyszył opiekun MDP Tomasz Szcześniak.

Gala wręczenia nagród w ramach wojewódzkiego etapu plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”

W Centrum Wystawowym Pronar w Siemiatyczach, 4 czerwca odbył się finał wojewódzki oraz wręczenie nagród laureatom w ramach plebiscytu „Mistrzowie Agro 2023”, organizowanego przez Gazetę Współczesną i Kuriera Porannego

Mistrzowie AGRO to największy w Polsce plebiscyt wiejski i rolniczy, w którym społeczność wybiera: Sołtysa Roku, Rolnika Roku, Lidera/Liderkę Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystykę Roku oraz Sołectwo Roku.

Otwarcie sezonu letniego nad Nurcem - 11 czerwca przystań kajakowa w Ciechanowcu

Burmistrz Ciechanowca, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych "Harmonia" oraz Członkowie Grupy Nieformalnej serdecznie zapraszają 11 czerwca nad ciechanowiecki zalew na „Otwarcie sezonu letniego nad Nurcem”.

Organizatorzy zapewniają bezpłatny sprzęt pływający oraz poczęstunek dla uczestników.

Wsparcie dla KGW z Funduszu Sprawiedliwości - przekazanie sprzętu gastronomicznego

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, 1 czerwca przekazał Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec sprzęt kupiony w ramach realizacji projektu „Ciechanowiec przeciwko przestępczości - piknik rodzinny z udziałem służb mundurowych”.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Wartość dofinansowania to 20 000 zł.