Trzydniowy rajd historyczny pamięci kapitana Władysława Łukasiuka ps. „Młot” - 28-30 czerwca

W dniach 28-30 czerwca odbył się rajd historyczny pamięci kapitana Władysława Łukasiuka ps. „Młot”. Trzydniowy objazd zakończył się Czajach-Wólce w gminie Ciechanowiec, w miejscu śmierci Władysława Łukasiuka.

Uroczystości rozpoczęły się w Drohiczynie spotkaniem z Martą Ziembikiewicz, córką kapitana. W sobotę w Hodyszewie została odprawiona msza święta w intencji Rodzin Żołnierzy Wyklętych.

Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem w Ciechanowcu - udane rozpoczęcie wakacji

Na plaży miejskiej w Ciechanowcu, 28 czerwca wspólnie świętowaliśmy Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem. Wydarzenie okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, edukacji i integracji społeczności lokalnej.

Uczestnicy mogli korzystać z bezpłatnych atrakcji: zjeżdżalnie, warsztaty rękodzielnicze, quiz ze słodkimi nagrodami, wata cukrowa i popcorn oraz gry i zabawy.

Stypendium Burmistrza Ciechanowca o charakterze motywacyjnym

15 lipca upływa termin składania wniosków o Stypendium Burmistrza Ciechanowca o charakterze motywacyjnym za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w ramach "Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Ciechanowiec”.

Warunkiem przyznania stypendium jest nie tylko wysoka średnia ocen, ale także zdobyte osiągnięcia w konkursach, olimpiadach oraz różnych festiwalach, przeglądach i turniejach na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Stypendium ma charakter motywacyjny i ma zachęcić dzieci i młodzież do udziału między innymi w takich wydarzeniach.

 

Siedemnaście utworów wzięło udział w ósmej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu po raz ósmy ogłosiła Majowy Konkurs Jednego Wiersza. Konkurs miał charakter otwarty, adresowany był do wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wypowiedzenia się mową wiązaną.

Do konkursu można było zgłosić jeden utwór o dowolnej tematyce. Na konkurs nadesłano 17 utworów, najwięcej w kategorii dorośli.

Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem 28 czerwca na plaży miejskiej w Ciechanowcu

Burmistrz Ciechanowca, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców i gości na Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem.

Impreza odbędzie się w piątek, 28 czerwca na plaży miejskiej w Ciechanowcu (Wyspa). Początek o godz. 17.00.

Zakończenie roku w szkołach, uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia kolejnej klasy

Po intensywnej nauce, nadszedł czas na zakończenie roku w szkołach podstawowych gminy Ciechanowiec.

Był to wyjątkowy dzień, uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia kolejnej klasy i będą mogli cieszyć się zasłużonymi wakacjami.