18 lat – pierwsza hodowla alpak w Polsce jest już „pełnoletnia”!

Na zaproszenie właścicieli, Państwa Katarzyny i Mariusza Wierzbickich, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki uczestniczył w obchodach 18-lecia powstania pierwszej polskiej hodowli alpak.

Ranczo na Sówce jest nieodzowną atrakcją naszej gminy. Położona kilka kilometrów od Ciechanowca posiadłość, to największa w Polsce hodowla alpak chilijskich, która obecnie liczy około 200 alpak.

Ogień, muzyka, śpiew i taniec - XVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”

5 sierpnia na placu przed Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu odbył się XVI Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”.

W Festiwalu uczestniczyły zespoły: „Fs Jasenka” z Czech, ,,Rangsagar Performing Arts” z Indii, ,,Dr Braxx” z Columbii, „Avart Dango Ma Hai” z Meksyku, „Sokoliki” z Ukrainy oraz zespoły folklorystyczne reprezentujące Polskę „Kortowo” z Olsztyna i „Skowronki” z Brańska”.

Dziękczynienie za tegoroczne plony w Województwie Podlaskim - Dożynki Wojewódzkie Ciechanowiec 2022

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, występy artystyczne, degustacja potraw regionalnych – w niedzielę, 14 sierpnia, Województwo Podlaskie będzie świętowało dożynki, czyli Podlaskie Święto Chleba.

Odbędą się one w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Uroczystości upamiętniające 79. rocznicę egzekucji na Pałatkach pod Ciechanowcem

W 79. rocznicę egzekucji na „Pałatkach” przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy gminy Ciechanowiec wzięli udział w uroczystości upamiętniającej to wydarzenie.

Po odmówieniu przez księdza dziekana Tadeusza Kryńskiego wraz ze zgromadzonymi, modlitwy „Anioł Pański”, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym osoby rozstrzelane przez hitlerowców 28 lipca 1943 roku.

Krew ratuje życie - akcja pobierania krwi w Ciechanowcu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi.

Krew będzie można oddawać w Ciechanowcu, 3 sierpnia 2022 r. (środa), w godzinach 9.00-13.00 w ambulansie przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu. Można będzie zapisać się do Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku.