Zaproszenie na uroczystość 81. rocznicy egzekucji na Pałatkach, dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne

Burmistrz Ciechanowca i proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu zapraszają do wzięcia udziału w obchodach upamiętniających 81. rocznicę egzekucji na Pałatkach, dokonanej przez niemieckie władze okupacyjne.

Uroczystość odbędzie się 28 lipca, początek o godz. 17.00 na cmentarzu parafialnym w Ciechanowcu przy pomniku pomordowanych na Pałatkach.

Drugie Mistrzostwa Ciechanowca w siatkówce plażowej za nami

Podczas weekendu na ciechanowieckiej „Wyspie” królowała siatkówka plażowa. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o Puchar Burmistrza Ciechanowca.

Zainteresowanie turniejami było duże, co pokazuje, że ta dyscyplina sportu staje się coraz bardziej popularna w regionie. Pogoda dopisała, zawody stały na wysokim poziomie sportowym, w przyjaznej atmosferze.

Bon energetyczny świadczeniem pieniężnym dla gospodarstw domowych - składanie wniosków od 1 sierpnia

Bon energetyczny jest jednorazowym świadczeniem pieniężnym dla gospodarstw domowych, których przeciętne dochody w roku 2023 nie przekroczyły 2500 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym albo 1700 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wnioski o przyznanie bonu energetycznego będzie można składać od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu ul. Mickiewicza 1 (pokój nr 4). Wnioski złożone po 30 września nie będą rozpatrywane.

Burmistrz Ciechanowca członkiem zespołu do Spraw Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki został członkiem zespołu do Spraw Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Do zakresu działania stałych zespołów należą odpowiednio sprawy objęte działami administracji rządowej lub sprawy dotyczące działalności administracji publicznej nieobjętej zakresem działów administracji rządowej.

Trzydniowy rajd historyczny pamięci kapitana Władysława Łukasiuka ps. „Młot” - 28-30 czerwca

W dniach 28-30 czerwca odbył się rajd historyczny pamięci kapitana Władysława Łukasiuka ps. „Młot”. Trzydniowy objazd zakończył się Czajach-Wólce w gminie Ciechanowiec, w miejscu śmierci Władysława Łukasiuka.

Uroczystości rozpoczęły się w Drohiczynie spotkaniem z Martą Ziembikiewicz, córką kapitana. W sobotę w Hodyszewie została odprawiona msza święta w intencji Rodzin Żołnierzy Wyklętych.

Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem w Ciechanowcu - udane rozpoczęcie wakacji

Na plaży miejskiej w Ciechanowcu, 28 czerwca wspólnie świętowaliśmy Otwarcie Sezonu Letniego nad Nurcem. Wydarzenie okazało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, edukacji i integracji społeczności lokalnej.

Uczestnicy mogli korzystać z bezpłatnych atrakcji: zjeżdżalnie, warsztaty rękodzielnicze, quiz ze słodkimi nagrodami, wata cukrowa i popcorn oraz gry i zabawy.