Pierwszy września już za nami, rok szkolny 2020/2021 będzie inny, niż do tej pory. W związku z pandemią Covid-19 zaszły zmiany w różnych sferach naszego życia.

Stosując się do zasad bezpieczeństwa, musimy zakrywać nos i usta przebywając w sklepach, urzędach czy kościołach. Jak więc będzie wyglądać szkoła w nowej rzeczywistości, z którą przyszło się nam zmierzyć? Dyrektorzy szkół i przedszkola na bieżąco monitorują zalecenia i wytyczne dotyczące rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 

1 września 2020 roku szkoły i przedszkole rozpoczęły nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym. Na spotkaniach z Dyrektorami ustalono między innymi, że uczniowie wchodząc do szkoły zasłaniają nos i usta (np. maseczką, przyłbicą); na wejściu odkażają ręce; maseczki mogą zdjąć w klasie, natomiast w częściach wspólnych jak szatnia, wc czy korytarz, dzieci powinny mieć zasłonięte usta i nos; uczniowie korzystający z dowozu muszą zasłaniać usta i nos w trakcie jazdy; dzieci, które mają katar, temperaturę lub inne objawy przeziębienia nie powinni przychodzić do szkoły. W takich przypadkach rodzice proszeni są o pozostawienie dzieci w domach.

 

Rodzice będą informowani o wszystkich nowych ustaleniach, wytycznych itp. na bieżąco - poprzez dziennik elektroniczny i strony internetowe placówek. Ten rok szkolny będzie inny niż wszystkie dotychczas, czeka na wiele zmian, organizacja pracy szkoły będzie wyzwaniem zarówno dla dyrektorów, nauczycieli jak i uczniów i rodziców. Musimy zmierzyć się z tą nową sytuacją wspólnie, współpracując i wspierając się nawzajem, pamiętając że priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych dzieci.

 

Mimo wszystko życzę wszystkim uczniom, aby powrót do szkoły we wrześniu, mimo panującej epidemii koronawirusa będzie czasem, który zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości, bezpiecznej atmosferze.

 

Burmistrz Ciechanowca
Eugeniusz Święcki