Komunikacja pomiędzy mieszkańcami a samorządem dzięki systemowi Lupe

Urząd Miejski w Ciechanowcu uruchomił portal ciechanowiec-lupe.bit-sa.pl i aplikację mobilną Lupe, które umożliwiają dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a samorządem.

Narzędzie ma zapewnić zdalną obsługę, teraz o każdej porze dnia i nocy można powiadomić urzędników o problemach związanych z infrastrukturą gminną i nie tylko.

 

Mieszkańcy gminy poprzez aplikację mogą zgłaszać zdarzenia i awarie w przestrzeni gminnej dotyczące np. awarii oświetlenia, dewastacji mienia, zieleni, ochrony zwierząt, odbioru odpadów, dróg, odśnieżania, ochrony środowiska, porządku i śmieci oraz wodociągów i kanalizacji. Każde zgłoszenie zostanie skierowane do załatwienia przez właściwego w sprawie urzędnika.

 

Bądź na bieżąco w Gminie Ciechanowiec
System pozwala na publikację - z lokalizacją na mapie - ważnych komunikatów oraz powiadomień z obszaru gminy np. komunikaty urzędowe, zapowiedzi wydarzeń sportowych i kulturalnych. Dzięki nowoczesnemu systemowi mieszkańcy gminy będą mogli nie tylko zgłaszać problemy związane z infrastrukturą gminną, ale także na bieżąco śledzić komunikaty gminne oraz kalendarz wydarzeń w gminie.

 

System Lupe umożliwia:

  • podgląd w aplikacji mobilnej i na portalu ciechanowiec-lupe.bit-sa.pl aktualnych informacji na temat harmonogramu odbioru odpadów w konkretnych punktach adresowych (do trzech) z wygodną wizualizacją w postaci kalendarza
  • otrzymywanie przypomnień o nadchodzących terminach odbioru poszczególnych rodzajów odpadów

 

Zasady korzystania z aplikacji
Aplikację Lupe można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android w sklepie GooglePlay lub z App Store dla telefonu iPhone i iPada. Aplikacja jest również dostępna na stronie ciechanowiec-lupe.bit-sa.pl System oferuje dwie możliwości logowania: jako użytkownik anonimowy lub zarejestrowany. Rejestracja odbywa się poprzez portal ciechanowiec-lupe.bit-sa.pl lub w aplikacji mobilnej za pomocą konta na Facebooku lub Gmailu.

 

Obsługa systemu Lupe przez mieszkańców jest bardzo prosta
Aby dodać zgłoszenie należy wejść w zakładkę DODAJ ZGŁOSZENIE, następnie wpisać adres (w aplikacji można skorzystać z lokalizatora), gdzie wystąpiła usterka, wybrać kategorię, opisać zdarzenie oraz dołączyć zdjęcie (zdjęcie nie jest wymagane) i wysłać. Zarejestrowane zgłoszenia są przekazywane do realizacji i publikowane na ogólnodostępnej mapie z określeniem statusu realizacji. Zarejestrowani w systemie mieszkańcy mają możliwość podglądu statusu swoich zgłoszeń oraz otrzymywania na bieżąco informacji o sposobie ich realizacji. Komunikaty z wybranych przez użytkownika dziedzin przychodzą z powiadomieniami automatycznie.

 

lupe

 

Uwaga! Zgłoszenia o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu powinny być zgłaszane pod numery alarmowe właściwych służb.