W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją występowania koronawirusa w Gminie Ciechanowiec służby medyczne kierują apel do mieszkańców.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i medycznych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

 

Na terenie gminy Ciechanowiec, według danych na dzień 12 listopada 2020 r. jest około 40 potwierdzonych przypadków zachorowań na Covid-19, a ponad 90 osób zostało objętych kwarantanną. W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza wystąpienia gorączki i innych objawów grypopodobnych, prosimy o pozostanie w domu i unikanie spotkań z innymi osobami.

 

Służby sanitarne i opieka zdrowotna dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo na terenie naszej Gminy. W przypadku dalszego wzrostu liczby zachorowań, służbom medycznym będzie coraz trudniej zapanować nad sytuacją w naszej gminie.

 

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych