Wspieraj Seniora - pracownicy OPS zrobią zakupy, by seniorzy zostali w domach

Przed zakażeniem koronawirusem powinniśmy szczególnie chronić osoby starsze. Dzięki rządowemu programowi "Wspieraj Seniora" osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu.

W ramach inicjatywy pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu kupią seniorom jedzenie, leki i najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku.

 

Akcja skierowana jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia (w szczególnych przypadkach mogą to być osoby młodsze np. zły stan zdrowia). Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu robią zakupy, wszystko po to, aby osoby starsze nie musiały wychodzić z domów i narażać się na zakażenie.

  • koszty zakupów pokrywa senior
  • senior przekazuje pieniądze pracownikowi przed dokonaniem zakupów
  • senior płaci tylko za rzeczywisty koszt zakupów
  • pracownicy ośrodka za usługę nie pobierają żadnych opłat

Bezpośrednim realizatorem programu w Gminie Ciechanowiec jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Program "Wspieraj Seniora" jest realizowany do 31 marca 2021 roku.

 

Przyniosą zakupy, żeby chronić przed wirusem

Program jest częścią ogólnopolskiej akcji “Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”. Aby przystąpić do programu pomocy należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię, bądź bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu. Pracownik ośrodka ustali dzień i godzinę wizyty, a za otrzymane od seniora pieniądze zrobi najpotrzebniejsze zakupy. Z pomocy można skorzystać raz w tygodniu. Pracownicy nie kupią potrzebującym m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów AGD i RTV oraz nie opłacą usług.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu realizuje usługę przez pięć dni w tygodniu, w godzinach pracy ośrodka. Zgłoszenia, które wpływają poprzez system Centralnej Aplikacji Statystycznej w weekendy rozpatrywane są od poniedziałku.

 

Senior może zgłosić potrzebę wsparcia dzwoniąc na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów tel. 22 505 11 11 (infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 - 21.00) lub bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu pod nr tel. 86 277 11 45 wew. 23, wew.27, wew. 12 (w godzinach 7.30 - 15.30)

 

Więcej informacji o Programie Wspieraj Seniora: www.wspierajseniora.pl oraz www.gov.pl/web/rodzina/program-wspieraj-seniora

 

 

125