1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi z ofertą szkoleniową realizowaną podczas ferii zimowych. Jesteś studentem, uczniem, nauczycielem lub po prostu w czasie ferii będziesz miał więcej czasu na dodatkową aktywność?

Chcesz zostać żołnierzem, jednocześnie nie rezygnując z pracy czy nauki? Rozwiązaniem dla Ciebie jest Terytorialna Służba Wojskowa (TSW).

 

Realizacja szkoleń podczas ferii zimowych nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w Terytorialnej Służbie Wojskowej. Ochotnicy, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, nie posiadają przeszkolenia wojskowego w pierwszym etapie przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe zakończone uroczystą przysięgą. Żołnierze rezerwy zrealizują natomiast 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Tegoroczna oferta przygotowana została w dwóch wariantach, które dają możliwość zostania „Terytorialsem” jeszcze w tym roku i dokończenie zasadniczej części szkolenia podczas ferii zimowych.

Oferta dla osób bez przeszkolenia wojskowego:
18-19 grudnia 2020 r. (2 dni szkolenia) oraz 4-17 stycznia 2021 r. (14 dni szkolenia)

Oferta dla żołnierzy rezerwy:
18-19 grudnia 2020 r. (2 dni szkolenia) oraz 12-17 stycznia 2021 r. (6 dni szkolenia)

Szkolenia podstawowe i wyrównawcze to dopiero początek drogi, cały cykl szkolenia podzielony jest na 3 zasadnicze etapy tj. indywidualny, specjalistyczny i zgrywający i trwa 3 lata. W tym czasie dużo łatwiej jest połączyć dotychczasową aktywność zawodową, naukę z pełnieniem Terytorialnej Służby Wojskowej ponieważ kolejne szkolenia organizowane są w systemie rotacyjnym, w dni wolne od pracy. Ochotnicy, którzy skorzystają z oferty „Ferii w Mundurze” zrealizują zajęcia z zakresu ratownictwa, taktyki ogólnej, łączności i topografii oraz m.in. szkolenie strzeleckie i ćwiczenia z zasad przetrwania w trudnych zimowych warunkach.

 

Dla kogo?

Oferta skierowana jest głównie do wszystkich pełnoletnich uczniów, studentów, nauczycieli. Szkolenia w okresie ferii to również bardzo dobra okazja dla tych którzy właśnie w tym okresie maję więcej czasu i możliwości zaangażowania się w dodatkową aktywność. W poprzednich edycjach „Ferii w Mundurze” zauważalny był wzrost zainteresowania wśród osób pracujących w rolnictwie, dla których okres ferii jest jednym z niewielu w roku pozwalającym na realizację szkolenia. Organizacja specjalnej edycji szkoleń w okresie ferii zimowych jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ochotników. W kolejnym etapie realizacja tzw. szkoleń weekendowych, 2 dni w miesiącu, pozwoli połączyć naukę czy pracę z pełnieniem Terytorialnej Służby Wojskowej.

14 Batalion Lekkiej Piechoty w Hajnówce (14 blp) zaprasza na szkolenia zarówno osoby bez przeszkolenia wojskowego jak również osoby, które już jakiś czas temu odbyły służbę wojskową. Kobiety i mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat (podoficerowie i oficerowie do 63 lat), którzy chcą wnieść swój wkład w system bezpieczeństwa Polski, wspierać lokalną społeczność w sytuacjach kryzysowych są mile widziani w strukturach 14 blp.

 

Gdzie się zgłaszać?

Wszystkie osoby zainteresowane projektem „Ferie w Mundurze” oraz spełniające wymagania formalne tj. pełnoletność, niekaralność za przestępstwa umyślne, posiadanie obywatelstwa polskiego, minimum wykształcenie podstawowe, powinny w najbliższym czasie złożyć wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bielsku Podlaskim o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej.

 

Wnioski można składać:

  • osobiście w siedzibie WKU w Bielsku Podlaskim
  • na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • listownie na adres: ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski
  • poprzez platformę ePUAP
  • wypełniając deklarację na zostanzolnierzem.pl (określając w preferencjach „służba niezawodowa”);
    osoby mieszkające w pobliżu jednostki wojskowej wnioski mogą również dostarczyć bezpośrednio do 14 batalionu lekkiej piechoty w Hajnówce;

Wnioski do pobrania dostępne są na www.wkubielskpodlaski.wp.mil.pl  w zakładce Pozostałe/materiały do pobrania

 

Więcej informacji:

14 Batalion Lekkiej Piechoty w Hajnówce
17-200 Hajnówka
tel. 261 397 107
https://www.facebook.com/Terytorialsi/
https://twitter.com/terytorialsi

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim
ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski
tel. 261 398 072/074, fax: 261 398 069 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/WKUBielskPodl
twitter.com/WKU_Bielsk_Podl
Godziny pracy: w poniedziałek od 7.30 - 18.00; od wtorku do piątku 7.30 - 15.30

 

Chcesz zostać żołnierzem nie rezygnując z pracy czy nauki? Zaplanuj Ferie w Mundurze już dziś 

 

Chcesz zostać żołnierzem nie rezygnując z pracy czy nauki? Zaplanuj Ferie w Mundurze już dziś