Gmina Ciechanowiec przystąpiła do kampanii edukacyjnej "Otwórz się na pomoc"

W dobie pandemii troska o zdrowie jest dla wielu osób tematem numer jeden. Zdarza się jednak, że zdrowie psychiczne jest przez nas zaniedbywane. Zamknięcie, izolacja i nowe lęki związane z obecną sytuacją sprawiają, że coraz więcej ludzi przejawia objawy i boryka się z objawami depresji.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Gmina Ciechanowiec przystąpiła do kampanii edukacyjnej „Otwórz się na pomoc”, przygotowanej przez Polska Press Sp. z o.o.

 

Kiedy smutek może oznaczać chorobę? W jakim momencie konieczna jest pomoc psychologa czy psychiatry? Co powinno Ciebie zaniepokoić w twoim zachowaniu lub w zachowaniu twoich bliskich?

 

Działanie składa się z dwóch elementów:

  • pierwszym jest interaktywna gra dla dzieci i młodzieży oraz filmy skierowane do ich rodziców i opiekunów, które mają pomóc dzieciom i młodzieży, a także ich rodzinom w walce z uzależnieniem
  • drugim zaś poradnik prasowy skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Ciechanowiec. Poradnik jest dostępny w miejscach użyteczności publicznej na terenie gminy oraz do pobrania tutaj

 

W ramach akcji prospołecznej mającej edukować i budować świadomość społeczną w zakresie zdrowia psychicznego udostępniamy zarówno dzieciom, młodzieży, jak i ich rodzicom interaktywny film „Otwórz się na pomoc z Gminą Ciechanowiec” poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu.

 

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika - 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

 

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Projekcie. Zaproponowany format z pewnością zaangażuje dzieci i młodzież do obejrzenia i wyboru dalszego ciągu zdarzeń ukazując w sposób realny ich potencjalne problemy.

 

W grze można wziąć udział pod bezpośrednim linkiem https://wspolczesna.pl/miasto-ciechanowiec-pomoc/re lub rozpocząć ją poniżej.

 

Burmistrz Ciechanowca zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu „Czyste powietrze”