Sołectwo Koce-Basie Sołectwem Roku Województwa Podlaskiego w plebiscycie Mistrzowie Agro

Sołectwo Koce-Basie zajęło pierwsze miejsce i zostało Sołectwem Roku Województwa Podlaskiego, otrzymało nagrodę finansową 3 000 złotych i awans do ogólnopolskiego finału.

Od połowy kwietnia trwało głosowanie w największym plebiscycie wiejskim i rolniczym, który w naszym województwie prowadzą "Kurier Poranny" i "Gazeta Współczesna", a w całej Polsce inne dzienniki regionalne oraz serwis i magazyn "Strefa Agro". Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Plebiscyt Mistrzowie Agro to wielka akcja prezentująca w gazecie, w internecie i w mediach społecznościowych, życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy. To także doskonała okazja dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie - mówi Katarzyna Niedzwiecka, koordynator akcji. - Z kolei dla uczestników akcji to okazja, aby zaprezentować swoje dokonania w skali województwa, a nawet całego kraju i zdobyć nagrody.

 

Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w powiatach, później na szczeblu województw, a następnie w skali całego kraju. Jesienią przyjdzie czas na wielkie podsumowanie plebiscytu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej ogólnopolskiej gali, które odbędzie się w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

logo

logo