W Brańsku odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Folklor Na Bank”.

Jednym z zespołów biorących udział w przeglądzie był Zespół Pieśni i Tańca „Ciechanowiec” działający przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu. Dwie grupy (młodsza i starsza) zaprezentowały swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Jury po obejrzeniu wszystkich występów nagrodziło naszych reprezentantów III miejscem w przeglądzie oraz nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Ciechanowiec” istnieje od 10 lat. Członkami zespołu są uczniowie szkół podstawowych z Ciechanowca.

 

Zwycięzcą przeglądu został Regionalny Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” z Szepietowa, a drugie miejsce zajął Białoruski Zespół Taneczny „Padlaski Wianok” z Białegostoku.

Zespół Pieśni i Tańca „Ciechanowiec” istnieje od 10 lat. Członkami zespołu są uczniowie szkół podstawowych z Ciechanowca i Brańska. W repertuarze zespołu są tańce narodowe, tańce z innych regionów kraju oraz suita podlaska. Zespół wyjeżdżał na występy do Grecji, Bułgarii, Macedonii i na Litwę. Kierownikiem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca „Ciechanowiec” jest Mirosław Szymański.

Organizatorami przeglądu był Bank Spółdzielczy w Brańsku, Stowarzyszenie Artystyczne „Skowronki” z Brańska oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku.

 

005

 

 

fot. COKiS