Dni Honorowego Krwiodawstwa obchodzone są co roku w listopadzie. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi. Tegoroczne wpisują się w obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, 22 listopada w Centrum Kultury w Łomży odbyła się uroczysta Gala. Organizatorami uroczystości był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Terenowy Oddział w Łomży.

 

W uroczystości wzięli udział Wojewoda Podlaski, Starosta Łomżyński oraz ci wszyscy, którzy przyczynili się do ratowania zdrowia i życia ludzkiego oddając swoją krew.

 

Podczas Gali zasłużonym krwiodawcom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe oraz podziękowania dla osób, instytucji i placówek oświatowych organizujących i wspierających akcje honorowego krwiodawstwa.

Podziękowanie za szczególne zaangażowanie na rzecz propagowania idei honorowego krwiodawstwa i wspierania akcji pobierania krwi odebrała dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu Marzena Kryńska.

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu