24 lutego 2020 roku, zmarł Leszek Gruchała Wicestarosta Wysokomazowiecki.

Leszek Gruchała urodził się 23 lipca 1960 roku w Wysokiem Mazowieckiem. W swoim mieście rodzinnym ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Tytuł magistra administracji uzyskał na Uniwersytecie w Białymstoku. Pracę zawodową rozpoczął w 1979 r. zatrudniając się w Zakładach Azotowych „Włocławek” we Włocławku. A od 1982 roku pracował w Wojewódzkim Zakładzie Weterynarii w Białymstoku, następnie w S.H i U.Z. w Piątnicy i od 1993 roku prowadził własną działalność gospodarczą.

Swoją działalność w samorządzie powiatowym rozpoczął w 1998 roku jako radny rady powiatu. W 2002 roku został członkiem Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego, a od 18 października 2005 roku pełnił funkcję Wicestarosty Wysokomazowieckiego.

Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w znacznym stopniu wpłynął na obecny kształt i rozwój naszego powiatu. Był jednym z niewielu radnych pełniących publiczną funkcję od powstania samorządu powiatowego. Był osobą powszechnie znaną i szanowaną. Odznaczał się wysoką kulturą, szacunkiem wobec innych i ogromną wiedzą historyczną, obdarzony był wyjątkowym poczuciem humoru. Jego pasją była historia, a szczególnie historia naszego regionu. Kolekcjonował antyki, które często przekazywał do instytucji muzealnych.

Społeczność naszego powiatu straciła bardzo wartościowego człowieka i samorządowca wysokiej klasy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 27 lutego 2020 roku o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Starostwo Powiatowe

w Wysokiem Mazowieckiem