W celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego wiele instytucji i jednostek pomocy społecznej ograniczyło bezpośredni kontakt z klientami. Nie oznacza to, że nie realizują swoich zadań. Jeżeli jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Wsparcie otrzymasz z wielu miejsc

W tym szczególnym okresie Ośrodki Pomocy Społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.

 

032

 

Co możesz zrobić?
Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej 86 277 11 45
Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej.

 

Policjant pomoże
Funkcjonariusze policji, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w domu, szczególną uwagę będą zwracać na osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. Informacje o takich osobach przekażą do Ośrodka Pomocy Społecznej.
Ważne! Pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktuje się z Tobą w miarę możliwości telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.

 

Ciepły posiłek w domu
W sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina.

Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczana przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek Pomocy Społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.

 

Potrzebujesz pomocy psychologa?
Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej bądź Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w powiecie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem. Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślij wiadomość podając swoje imię, nazwisko i nr telefonu, w tytule wpisując pomoc psychologiczna, a psycholog skontaktuje się z Tobą telefonicznie najszybciej jak to będzie możliwe. Zgłoszenia przyjmowane są również telefonicznie pod numerami 86 306 72 08 lub 502 153 040 w godzinach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, pon. 8.00 - 16.00, wt. - pt. 7.30 - 15.30, a po godzinach pracy pod nr telefonu 503 430 090.

Uwaga! Osoby po leczeniu szpitalnym wymagającym choćby czasowego wsparcia w postaci usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych powinny mieć usługi przyznane w trybie pilnym.

 

Nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy takiej jak np. zrobienie zakupów
Skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej 86 277 11 45

 

Chcesz bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym?
Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej 86 277 11 45