Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP).

Chcesz mieć pewność, że urząd ma Twoje aktualne dane kontaktowe - numer telefon i adres e-mail? Przekaż je do Rejestru Danych Kontaktowych (RDK). Zadaniem Rejestru jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami po to, by usprawnić realizację usług i umożliwić szybką komunikację. Dzięki temu urzędnik w ważnych dla Ciebie sprawach zamiast wysyłać pismo - będzie mógł po prostu zadzwonić.

 

Do tej pory, do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do Rejestru Danych Kontaktowych jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć. Samodzielnie decydujesz czy udostępniasz numer telefonu komórkowego czy adres e-mail lub oba.

 

Czym jest Rejestr Danych Kontaktowych?

Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Rejestr Danych Kontaktowych to baza, dzięki której masz pewność, że administracja publiczna ma dostęp do Twoich aktualnych danych kontaktowych. Po co administracji Twoje dane kontaktowe? Pozwalają na szybki i skuteczny kontakt z Tobą, by powiadomić Cię o:

  • dokumentach gotowych do odbioru
  • rozpatrzeniu złożonych wniosków
  • potrzebie uzupełnienia dokumentów lub informacji w Twoich sprawach, prowadzonych w urzędach

Pamiętaj! RDK nie będzie używane do rozsyłania informacji marketingowych ani reklam, ale wyłącznie do informowania o sprawach bezpośrednio dotyczących Ciebie. Twoje dane w RDK są bezpieczne. Dostęp do nich mają tylko administracja publiczna i podmioty realizujące zadania publiczne.

Więcej informacji: www.gov.pl

 

pobierz

Wniosek o przekazanie danych kontaktowych do rejestru danych kontaktowych

 

 

074